Co dokáže pravé kakao

Co dokáže pravé kakao

Jdou na vás splíny? Dejte si kakao. Mějte však na paměti, že jej nesmíte podávat ani psům a ani kočkám, jejich organismus totiž nedokáže metabolizovat alkaloid teobromin a již malá dávka je může ohrozit na životě.
„Na co máš chuť?“ „Na kakao!“ Tato slova jsou stále častěji slyšitelná v domácnostech, kde tento tradiční nápoj Inků již zlidověl. Můžeme si navíc zázračný dar přírody dopřávat pravidelně, je cenově dostupný a především jej není problém opatřit v běžném supermarketu. Ano, i tam lze zakoupit kakaové výrobky prvotřídní kvality.
horká čokoláda a sušenka

Jakými vlastnostmi oplývá

Cholesterol – je známo, že zvyšuje v krvi dobrý a snižuje naopak ten špatný cholesterol. Je to způsobeno bioflavonoidy, které urychlují metabolismus, a také řadou živin podporujících zásobování orgánů potřebnými látkami.
Duševní svěžest a radost ze života – konzumenti kakaa jsou více vitální, psychicky vyrovnaní a méně konfliktní jedinci. Jestliže to s tímto nápojem nepřeháníte, budete se těšit pevnějšímu zdraví jak po fyzické, tak i psychické stránce.
oříšková čokoláda
Odbourává tuk – záleží jistě na formě, v jaké jej konzumujete, pochopitelně, že např. Granko, které obsahuje spoustu cukru, příliš ideální formou není. Jde spíše o tzv. raw kakao. To totiž pomáhá zasytit a tím pádem vás chrání před konzumací pochutin a přejídáním.
Afrodiziakum – poměrně silné afrodiziakální účinky jsou zaznamenány hlavně v dopoledních hodinách. Jestliže kvalitní raw nápoj k snídani podpoříte k obědu polévkou z červené čočky a celeru, bude váš výkon v posteli mít stoupající tendenci.
šálky na kakao
Prevence proti civilizačním chorobám – metlou lidstva je dnes rakovina a srdečně cévní choroby včetně mozkové mrtvice. Častou příčinou je špatný životní styl, nedostatek živin ve stravě (buněčná podvýživa) a konzumace polotovarů na úkor přirozených potravin. Kakaové boby jsou naopak nabité živinami a obsahují mimo jiné i cenný hořčík, jehož je v naší stravě nedostatek.
Diabetes – další velmi nepříjemná civilizační choroba, která v mnoha ohledech opět souvisí s nevhodnou stravou. Diabetikům pomáhá udržet kolísavou hladinu inzulínu, ale opět dbejte na to, aby šlo o produkty neslazené bílým cukrem.