Jak nás „vylepšují“ anabolika

Jak nás „vylepšují“ anabolika

U silových sportovců se bohužel „zobání“ anabolických steroidů stalo činností vcelku běžnou. S jejími následky se ale potýkají mnozí z nich a jsou to lidé stále mladší! Když něco praktikují „skoro všichni“, neznamená to, že to také všichni přežijí bez následků!
 triko supermana
Čeho se můžeme dočkat?
·        poškození ledvin a jater
·        zvětšení srdce
·        infarktu
·        vysokého krevního tlaku
·        zmenšení množství spermií, zmenšení varlat
 
Podle průzkumů lékařů má asi 25 procent vzpěračů, kteří anabolické steroidy užívají, příznaky toho, že se jim v cévách usazuje plak. Vykazují příznaky arterosklerózy. Cévy se jim prostě začínají“ucpávat“, což je hodně nebezpečné. Může se snadno stát, že se část nánosu uvolní, dopluje až do srdce a způsobí obávaný život ohrožující infarkt. Za normálních okolností je taková „příhoda“ u mladého člověka docela vzácná.
 
Další problém může nastat s cholesterolem. Jak prokazují průzkumy, anabolika snižují hladinu toho „hodného“ (HDL) cholesterolu. Ten je pro naše tělo důležitý. Jednoduše řečeno se zkrátka podílí na tom, aby se organismus zbavoval toho „zlého“ (LDL) cholesterolu. Podle lékařů anabolické steroidy pravděpodobně v našich játrech spustí výrobu enzymu, který zvyšuje hladinu LDL cholesterolu a snižuje hladinu HDL cholesterolu. Cévnímu systému pak opět hrozí riziko poškození.
 čínka a tablety
Pokud se ze siláka stane pacient trpící kardiovaskulárním onemocněním, jsou dle odborníků poškození z něj vyplývající bohužel nevratná.
 
Je na zvážení každého jedince, jak hodlá své tělo vylepšit. V tomto případě doporučujeme se alespoň znovu zamyslet nad tím, zda ta „rychlá korba“ za riziko takových zdravotních komplikací opravdu někomu stojí. Některé pány ale asi neodradí ani nepříjemná zdravotní komplikace uvedená v pátém bodě první části tohoto krátkého shrnutí! Takovým můžeme doporučit jen jediné. Měl by se s tímto svým „tajemstvím“ svěřit svému lékaři. Může to být pro něj životně důležité!